fbpx

Jak zwycięsko wyjść z procesu rekrutacyjnego?

Slide2-1.jpg
0

Oczywiście sukces gwarantuje odpowiednia prezentacja swojej osoby zarówno na żywo, jak i na papierze. Dlatego często stawiane pytania typu: jak napisać dobre CV lub jakie dokumenty zabrać na rozmowę kwalifikacyjną są jak najbardziej zasadne. Pierwsza praca tuż po szkole wcale nie musi oznaczać niskich zarobków.

Nie tylko doświadczenie liczy się dla pracodawców. Jest mnóstwo czynników które są brane pod uwagę w chwili ubiegania się o nową pracę. Rekrutacja zwykle zaczyna się od przesłania podstawowych dokumentów. Prosty list motywacyjny oraz CV są podstawą do wezwania na rozmowę kwalifikacyjną. Często niezbędnym dokumentem jest proste podanie o pracę. W każdym przypadku liczy się przejrzystość dokumentu oraz jego zawartość.

Treści muszą być dopasowane do konkretnego stanowiska. Warto wspominać o swojej kondycji fizycznej w trakcie aplikowania na magazyniera. Umiejętność szybkiego uczenia się jest dobrą cechą przyszłej asystentki. Właśnie w taki sposób należy prezentować swoje wartości przy konstruowaniu CV lub podania o pracę.

Ważną kwestią jest także ortografia. Nawet jeśli ma się z nią problemy, to nie można tego pokazać w czasie rekrutacji. Bez względu na to, czy kandydat ubiega się o pracę umysłową czy fizyczną. Dobrze napisany życiorys jest wyrazem szacunku wobec przyszłego pracodawcy. Zbyt luźne podejście do formy pisemnej i własnego wyglądu może kosztować utratę ciekawego etatu.

Wszystko to jednak dopiero początek, ponieważ w dalszej kolejności jesteś zaproszony (zaproszona) na rozmowę kwalifikacyjną. Proces rekrutacji i selekcji wygląda różnie w różnych firmach. Coraz częściej pracodawcy korzystają z narzędzi rekrutacyjnych takich jak testy kompetencyjne, scenki sytuacyjne itp. Dopiero kandydat, który z powodzeniem przejdzie ten etap może liczyć na etat.

 

Źródło: http://artykuly-do-przedruku.com/

Powiązane blogi

Zostaw komentarz

ZalogowanyOpublikuj komentarz.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.